Sponsorlu Bağlantılar

Site Yönetimi

Site Yönetimi

Mülkiyet Kanunu, sitenin inşası ve yönetimi için önemli unsurları bir araya getirmek için 1965 yılında resmi olarak hazırlanmıştır. Yönetici rolünü ilk kez dolduracaksanız; Önünüzdeki yöneticinin görevini devralırken genel bilgi alabilirsiniz. Ancak görev ve sorumluluklarınızı daha iyi anlamak için kanunun arazi mülkiyeti ile ilgili kurallarından yararlanabilirsiniz.

Yönetici, kat maliklerinin onayı ile belirlenir. Yönetici tüm bina sorumluluklarını denetler. Tüm çalışmaların devamlılığını sağlayan kişidir. Yöneticinin görevleri arazi mülkiyeti kanununda açıkça belirtilmiştir.

Yapı Yönetimi

Oturduğumuz daire sitenin bir parçası olabilir. Daireler etki alanları oluşturmak için birleşir. Dairemiz aslında bütünün bir parçasıdır. Bu konuda Samsun site yönetimi kavramı devreye girmektedir. Site yöneticisi, dairenin yönetiminde yer alan kişiler tarafından belirlenir ve tüm sitenin sorumluluğunu üstlenir.

Site Yöneticisi; Sitenin ortak alanlarının iyileştirilmesi için gerekli bakım, onarım ve tadilat süreçlerine destek olur. Şikayet ve önerileri dikkate alır. Genel işlerin takibini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu