Güncel

Piyasa gelişmeleri

Dün Fed Başkanı Powell varlık azaltımının daha erken bitirilmesinin değerlendirilebileceği açıklamasında bulundu, ayrıca ‘’geçici enflasyon’’ vurgusuna son verildi. USDTRY dün gece rekor seviyesini yeniledi. 1 Kasım günü 9.50 seviyesinde olan kur, dün 13.88 seviyesini gördü. TL, EM kurları arasında USD’ye karşı en zayıf durumdaki konumunu sürdürürken, CDS’ler ise Haziran’20’den beri en yüksek seviyede. Dün akşam katıldığı yayında yeni ekonomi politikası çerçevesinde faizlerin ciddi manada düşeceği açıklaması yapan Erdoğan’ın bugün ise 12:00’de grup toplantısında konuşması bekleniyor. Bugün küresel piyasalar dün yaşanan kayıplarının bir kısmını telafi ediyor, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde görünüm pozitif.

İZLENECEKLER

—Kasım’21 İmalat PMI

ŞİRKET HABERLERİ

—PC İletişim Medya payları bugün ‘’PCILT.E’’ kodu ve 9.50TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

—ARCLK ana faaliyet konusu dışında motor, motor aksamları, redüktör üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Wat Motor Sanayi’nin €25.9mn bedel karşılığında Koç Investment BV’ye satılmasına karar verildiğini bildirdi.

—TUKAS, gıda sektöründeki stratejik planları çerçevesinde TL100mn sermayeli Cem Zeytin AŞ’nin (%50 Cem Okullu-%50 Cengiz Okullu) şirket çatısı altında birleştirilme kararı alındığını duyurdu.

—TAVHL, DHMİ tarafından bugün gerçekleştirilecek olan Antalya Havalimanı ihalesine Fraport AG ile oluşturulan ortak girişimle katılmaya karar verdiğini duyurdu.

—ARDYZ ödenmiş sermayesini %612 oranında bedelsiz olarak artırarak TL170mn’a çıkarıyor, şirket payları bugün bölünmüş fiyatla işlem görmeye başlayacak.

MAKRO

—Hazine’nin yayımladığı Aralık-Şubat dönemi iç borçlanma stratejisine göre aralık ayında toplam TL21.5mr’lık iç borç servisine karşılık toplam TL10mr’lık iç borçlanma yapılması planlanıyor. Bir önceki iç borçlanma stratejisinde aralık ayında TL14mr iç borçlanma hedefi açıklanmıştı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu