Sponsorlu Bağlantılar

Penis Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır

Penis Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır

 

Üroloji polikliniğine gelen erkek hastaların çoğu, cinsel sorunlar sebebiyle cinsel hayatlarının sekteye uğradığını belirterek tedavi amacıyla doktora başvurmaktadırlar. Günümüzde cinsel işlev bozukluklarına yaygın olarak rastlanıyor ancak özellikle erkekler bu durumun geçici olduğunu düşünerek hastanelere başvurmaktan kaçınıyorlar. Ancak cinsel sorunlar insanları düşünülenden daha çok etkilemekte ve günlük hayata da yansımaktadır.

 

Cinsellik erkeklerin ilişkilerinde önemli bir yere sahiptir ve burada görülen sorunlar ilişkiyi duygusal anlamda etkileyerek strese sebep olmaktadır. Cinsel ilişki ya da öncesi ve sonrasında yaşanan sorunların çözümü çoğu zaman oldukça basittir. Bu sorunların çözümü için ihmal etmeden ve ertelemeden mümkün olan en kısa sürede üroloji hekimlerine başvurmak gerekir.

 

Cinsel Bozukluklar

 

Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları farklı şekillerde görülebilir. Bu bozukluklar genelde kendini ilişki öncesi sertleşememe bazen de ilişki sonrası sertleşme sorunları olarak gösterir. Erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının farklı sebepleri olabilir. Bunlar; hipertansiyon, diyabet, obezite gibi hastalıklar olabilir. Bu duruma oldukça sık rastlanmaktadır.

 

Tedaviler de çeşitlilik gösterir. Kişinin durumuna ve işlev bozukluğunun boyutuna göre penil enjeksiyonlar, ilaçlar, vakum cihazları kullanılmaktadır. Ancak bu tedaviler kalıcı çözüm vermezler. Sorununa kalıcı çözüm isteyen hastalara önerilen yöntem, Avrupa Üroloji Derneği’nin de önerdiği penis protezi ameliyatı diğer adıyla mutluluk çubuğu ameliyatıdır.

 

Tedaviler

 

Sertleşme problemlerinde uygulanan, penis içine enjekte edilen ilaç tedavileri vardır ancak bunlar kalıcı çözüm vadetmezler ve yalnızca cinsel ilişki öncesi kullanılarak geçici sertleşme sağlar. Sorununa kalıcı çözüm isteyenlerin tek çaresi penil protezi operasyonudur. Üç parçalı ve tek parçalı olan protezler oldukça fazla tercih edilir. Tek parçalı protezin avantajı elle bükülebilir olmasıdır. Bu sayede dik konuma getirilerek ilişki esnasında kullanılabilir. Üç parçalı olan protezler şişirilebilir yapısı sayesinde parçaların içini sıvıyla doldurarak daha doğal görünümlü sertleşme sağlar.

 

Penil protezler sertleşmeye engel olan penis eğriliğinin tedavisinde de kullanılır. Ağrı duyulan, uzun süren, son verilemeyen sertleşme durumlarının da çözümü olarak mutluluk çubuğu ameliyatı kullanılır. Ayrıca yeni tip protezler enine ve boyuna uzayabilir özellikte üretilmektedir. Bu sayede penis boyunda kısalma yaşanmasının önüne geçmek amaçlanmıştır.

 

Penil protez ameliyatlarının riski oldukça azdır ve operasyon güvenilirdir. Ancak nadir de olsa şunlara rastlanabilir; ameliyat sonrası kanama, mekanik arıza, pompa veya rezervuarın yer değiştirmesi, enfeksiyon gibi durumlardır. Ameliyat sonrası protezler şişirildiğinde penis kalın ve sert bir hale dönüşür. Orgazm hissini etkilemez, penil protezle girdiğiniz cinsel ilişkide doğal ereksiyonla girdiğiniz ilişkideki gibi orgazm olabilir ve haz alabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu