Sağlık

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial kıvrım, elmacık kemikleri ile üst dudak arasındaki ayrım çizgisi olarak işlev gören, alardan sindesmoza, burnun yanına kadar ve sindesmozun altına kadar uzanan içbükey bir yüz çizgisidir. Bu kıvrımlar zaman içerisinde artış göstermektedir. Artışları engellemek için de nazolabial dolgu yapılmaktadır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial kıvrım, elmacık kemikleri ile üst dudak arasındaki ayrım çizgisi olarak işlev gören, alardan sindesmoza, burnun yanına kadar ve sindesmozun altına kadar uzanan içbükey bir yüz çizgisidir. Nazolabial dolgu aşağıdaki gibi uygulanır;

 • Nazolabial kıvrımın konumunu işaretleyin
 • Lokal anestezi verebilirsiniz.
 • Küçük bir iğne ucunu sokun, derin kısımla bağlantılı lifli bağı soyun ve kesin ve hafifçe bastırın.
 • Şırıngalı liposuction yöntemiyle karın veya uyluklardan uygun miktarda deri altı yağı emdirin
 • Nazolabial kıvrımın derinliğine göre, orijinal iğne deliğinden nazolabial kıvrıma uygun miktarda yağ enjekte edin, iğne deliğine göz merhemi veya bandaj uygulayın.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Günümüzde oldukça tercih edilen bu yöntem sayesinde kişiler istedikleri görünüme ağrısız ve sızısız bir şekilde kolaylıkla sahip olabilmektedir. Ancak uygulamanın yapılacağı merkez, hekim ve kullanılan malzeme kalitesi oldukça önemli unsurlar arasında yer alır. Nazolabial dolgu işlemi ve fiyatları hakkında güvenilir bir hekime ve merkeze başvurmanız gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Uzun yıllardır kozmetik tıbbı, güvenli, ağrısız ve invaziv olmayan bir yol olduğu için ince dudakları onarmak için dolgu maddeleri kullandı . Emilebilir ve kısa süreli etkisi nedeniyle hyaluronik asit, özellikle yavaş yavaş kendini değiştirmek isteyenler için kesinlikle en doğal ve ağrısız çözümdür .  Bunlardan biri ise dudak dolgusudur. İnce dudakları daha kalın hale getirerek yapılan işlem türüne denir. Dudak dolgu fiyatları kullanılan malzemeye göre ve hekimin bulunduğu merkeze göre değişiklik gösteren unsurlardır.

Doğuştan ince dudak yapısına sahip kişilerin en çok tercih ettiği yöntemler arasında dudak dolgusu yer alırken son zamanlarda bu konu ile ilgili dudak dolgusu fiyatları en çok merak edilen konulara arasında yer almaktadır. Özellikle ince dudak yapısına sahip kişilerin özgüven durumlarını etkilediğinden ötürü erkekler ve kadınlar bu yönteme başvururlar. Dolgun dudak her yaştan insanın görsel amaçla sadece birkaç dakika içerisinde sahip olacağı imkânlar arasında yer almaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak büyütme işlemi zor değildir ve genellikle dudakların iç kısmına veya dudak hattına bir miktar dolgu malzemesi enjekte edilerek veya doldurularak yapılır. Belirgin dudak boncuklu üst dudak ve dolgun alt dudak sadece insanları daha seksi yapmakla kalmaz, aynı zamanda yüzünde belirgin dudak boncukları olanlar iyi şansı daha fazla temsil eder. Dudak dolgu fiyatları zaman içerisinde artış gösterebilmektedir. Dudak dolgusunun kişi üzerindeki sağladığı avantajlar ve dezavantajlar şu şekildedir;

 • Bol Yöntem 1: Kollajen
 • Artıları: En doğal dudak dolgusu.
 • Dezavantajları: Çok fazla enjekte etmeyin, aksi takdirde ters reaksiyonlar olur ve hatta enfeksiyona yol açar; Kollajen vücut tarafından yüksek oranda emilir ve ancak 2-6 ay sürebilir.
 • Dudak büyütme yöntemi 2: otolog yağ uygulaması. Kişinin kendi vücudundan yağ alınır ve dudaklara enjekte edilir. Şu anda bu yöntem çoğunlukla kullanılmaktadır.
 • Avantajları: Vücudun herhangi bir yerinden az miktarda yağ alınabilir ve dudaklara enjeksiyondan sonra yağın yaklaşık %50’si hayatta kalır.
 • Dezavantajları: Ameliyat daha zahmetli ve anestezi gerektirir, bir seferde çok fazla enjeksiyon yapılması başarısız sıvılaşmaya neden olur ve bu da ameliyatın etkisini ciddi şekilde etkiler.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu en büyük avantajı ameliyat gibi zorlu süreçten geçmeden yapılan işlemdir. Burun dolgusu fiyatları ise değişkenlik göstermektedir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu, deri altı dokuya hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri enjekte ederek bazı kusurları düzeltebileceğiniz ve hatta burnun “çizgilerini” ortadan kaldırabileceğiniz tıbbi bir estetik tedavidir.

İdeal aday , hiç şüphesiz, küçük bir kambur veya hafif düşük bir burun ucu gibi burnunda küçük estetik düzenlemelere ihtiyaç duyan bir kişidir. Dermal dolgu maddeleri aslında düzensizlikleri doldurur veya bir hörgücü düzeltmek , burun ucunu kaldırmak veya kökü (tabanı) kaldırmak için enjeksiyon bölgesindeki kasları gevşetir . Elbette burun dolgusu nefes darlığını veya nazal septum deviasyonunu düzeltmez ve ameliyat gerekir. Burun dolgusu fiyatları yapılan işleme göre değişir.

Aşağıdaki eksikliklere sahipseniz, evde yapılacak bir konsültasyondan sonra burun dolgusu sizin için uygun olabilir:

 • küçük belirgin kambur
 • batık burun
 • burun deliklerinin arkasında veya burun ucundaki kusurlar

Burun Dolgusu Fiyatları

Bu konuda burun dolgusu fiyatları hekime, uygulamanın yapılacağı hastane veya merkeze göre değişkenlik gösteren durumlar arasında yer alır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu