Sponsorlu Bağlantılar

Münih Üniversitesi

Münih Üniversitesi

münih üniversitesi başvuru ve kabul tarihleri ​​ile ilgili bu yazımızda bireysel başvuru yapmak isteyen veya başvuruların nasıl yapıldığı hakkında fikir sahibi olmak isteyen herkese yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Çok sayıda Türk öğrencinin kabul edildiği Münih Teknik Üniversitesi’nde eğitim de oldukça zordur. Genel kabul şartlarına ek olarak, Türkiye’deki üniversite sınavlarında kesinlikle başarılı olmalısınız. (İlk 5000/7000 gibi). Ayrıca standart IB, Abitur, A Level, Gmat eğitimlerinden farklı bir eğitim almış olmanız gerekmektedir. Elbette, iyi bir transkripsiyon notuna da ihtiyacınız var. (100’ün %90’ı ve üzeri gibi)

Münih Teknik Üniversitesi, Times Higher Education World sıralamasında dünyanın en iyi 8. üniversitesidir. Üniversite bir sömestr kabul programını takip eder ve hem yaz hem de kış kabulü için kabul sunar. Münih Teknik Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans düzeyinde 182 program sunmaktadır. TUM’da en çok kayıtlı dersler Doğa Bilimleri, Mühendislik, Yönetim, Tıp, Yaşam Bilimleri, Siyaset Bilimleri, Sosyal Bilimler’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu