Sağlık

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Şişli lazer epilasyon merkezi ilk önce kıl köklerini ve rengini inceler. Lazerler uyarılmış ışınlardan elde edilen ışınlardır ve tıptan estetik gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan saç dökülmesini gidermek için kullanılan lazer epilasyon, yaklaşık 25 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Böylece hem kıl miktarı hem de sertliği kolaylıkla gözlemlenebilmekte ve lazerle elde edilebilecek verimin artırılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Plan tamamlandıktan sonra uygulama alanı temizlenir. Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler uzmanlar tarafından incelendikten sonra uygun cihaz kullanılarak istenilen bölgenin bir dizi fotoğrafının çekilmesi ile süreç başlar. İşlemin tamamlanması cilt ve kıl tipine, rengine ve bölgenin genişliğine bağlıdır. Bu işlem belirli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Şişli lazer epilasyon amacı kıl köklerini yok etmektir. Bu noktada lazer ışığının oluşturduğu ani ısı siyah kıllar için daha etkilidir.

Lazer epilasyon, kalıcı genital epilasyonu tercih edenler tarafından da sık bir şekilde ziyaret edilir. Genital epilasyon, bölgedeki kalın, siyah kılların yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 4-6 seans sürer. Kasık kılları için oldukça etkili olan lazer epilasyon, dudak bölgesinde kasık bölgesine göre daha az etkilidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Diğer epilasyon türlerinden farklı olarak Okmeydanı lazer epilasyon kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, klasik yönteme göre ağrısızdır. Uygulama yapılacak bölge, cilt tipi ve rengi, kılların dokusu bir uzman tarafından incelenerek kişiye ne tür bir cihaz kullanılacağı ve kılların kaç seansta alınacağı konusunda bilgi verilir.

Kıl kökü bir lazer ışınına maruz kaldığında, kıl gelişiminden sorumlu kök hücrelerin işlevi kasıtlı olarak bozulur. Bu, tüylerin cilt yüzeyinde yeniden ortaya çıkmasını önler. Okmeydanı lazer epilasyon merkezi kıl köklerine bütün olarak ulaşır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Hem estetik hem de hijyenik nedenlerle yaygın olarak kullanılan koltuk altı lazer epilasyon, özellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Koltuk altı saç dökülmesi genellikle nispeten kalındır, bu nedenle epilasyon genellikle 4-6 kez sürer. Lazer epilasyon sonrası iç bölgede büyüme gibi istenmeyen durumlar söz konusu değildir.

Lazer epilasyon sırasında kıllara etki eden lazer ışını cilt altındaki dokuya zarar vermez ve kullanımı güvenlidir. Bikini bölgesinde lazer epilasyon, bikini bölgesi dışında lazer epilasyon ile epilasyon olarak tanımlanabilecek bu epilasyon türünün başarı oranı oldukça yüksektir. Çoğu durumda, 6’dan sonra seanslar, bir kişi etkilenen saçları çıkarır. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi her bölge için lazer gerçekleştirir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Şişli lazer epilasyon Ruby lazer, 694 nm dalga boyuna sahip bu lazer türü çok kısa tüylerde etkilidir. Güzel cilt tipi için etkili olan Ruby lazer, üst dudak vb. 755 nm dalga boyuna sahip alexandrite lazer, çevre dokuya zarar vermeden uygulanabilen alexandrite lazer, geniş başlığı geniş alanlara hızlı etki ederek seans süresini kısaltır. Çok siyah olmayan cilt ve siyah saçlar için etkilidir. Yüksek soğutma sistemi sayesinde ağrı hissedilmez.

Ameliyattan sonra vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri alın. Saça renk veren melanin, alexandrite lazer tarafından iyi korunur. Bu nedenle açık tenli kişilerde etkilidir. 800 nm dalga boyuna sahip bir diyot lazerince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cildi çok kısa mesafeden vurduğu için soğutma jeli ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tipleri için kullanılan lazer aynı zamanda batık olan kıl köklerini de etkiler. Manuel ayar seçeneği ile koyu cilt tiplerine zarar vermeden uygulanabilir. Nd-Yag Lazer, hem koyu hem de açık tenlerde etkili olan bu lazer türü diğer lazerlere göre daha ağrılıdır. 1064 nm dalga boyu ile bilinen Nd-Yag lazer, parlak ve ince tüylerde etkilidir. Uç çapının büyük olması ve yavaşlama süresinin uzun olması nedeniyle etkilidir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Beşiktaş lazer epilasyon cihazının başlığından cilt üzerinde parlayan bir ışın ile cilt yüzeyi taranır. İnsan cildine ulaşan ışık ışınları, saça renk veren melanin adı verilen bir madde tarafından durdurulur. Bu sayede lazer tarafından iletilen enerji saç yüzeyinde ısı enerjisine dönüştürülür.

Saç köklerinin kök hücreleri bu şekilde deforme edilerek etkilenen bölgedeki saçlar kalıcı olarak alınır. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi hijyene oldukça önem verir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Bacak bölgesindeki lazer epilasyon ve bacak bölgesindeki kıllanma çoğunlukla genetiktir ve özellikle alt bacak olmak üzere uyluklarda görülebilir. Boyuta bağlı olarak, bacakta lazer epilasyon bacak kıllarının bir kısmını veya tamamını almak için kullanılabilir, ancak bu nispeten zaman alıcıdır.

Bacaklarda lazer epilasyon genellikle 6 seans sürer. Lazer epilasyon fiyatları uygulanan bölgeye göre değişir. Okmeydanı lazer epilasyon merkezinde lazer epilasyon fiyatları her bütçeye uygundur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu