Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün etkili olan tepki denemeleri zayıf kalırken, %0.41 oranında değer kaybı ile 80.684$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerde güç kayıp sürüyor. Orta vadeli trend desteğinden uzaklaşan Brent’de geri çekilmenin devamını görebiliriz. 50 günlük üssel ortalama seviyesi olan 79.60$ seviyesi gün içi hareketlerde ara destek olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması petrol fiyatlarında 77.60-77.50 destek bandına kadar gevşemeyi beraberinde getirecekir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Son günlerde zayıf bir görünüm sergileyen Ons/Altın’da dün tepki alımları gözlemlendi. Dünü %1.24 oranında değer kazanımı ile tamamlayan Ons/Altın sabah saatlerinde de pozitif seyrediyor . Son günlerde yaşanan kayıplar sonrasında teknik göstergelerde görünüm karışık, tepki denemelerinin güç kazanabilmesi için ilk etapta 1813$ ara direncinin üzerinde kapanış görmeliyiz. 1834$ seviyesi orta vadede önemli direnç konumunu koruyor

GRAM ALTIN Gram altın’da güç kazanımı artıyor. Flama Formasyon oluşumu sürer Gram altında gün içi hareketlerde 562.50$ ilk direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz. Kısa vadeli göstergelerde hafif toparlanma görülürken, 562.50$ seviyesinin aşılması harekete ivme kazandırır. 568 ve 575 seviyeleri kısa vadeli üst dirençler olarak takip edilebilir. 543.80 $ seviyesi ise ilk destek noktası olarak takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Son günlerde etkili olan satışlar ile 23.02’e kadar geri çekilen Gümüş’te dün tepki alımları görüldü. Gelen alımlar ile kısa vadeli göstergelerde hafif toparlanma yaşanıypr. Tepki hareketlerinin devamında 24.40- 24.80$ bandı ilk dirençler olarak takip edilebilir. Yükseliş hareketinin ivme kazanabilmesi için orta vade de önemli direnç olarak gördüğümüz 24.80$ direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

EURUSD Kısa vadede önemli destek seviyesi olarak gördüğümüz 1.1525’in üzerinde tutunan paritede tepki denemeleri şimdilik zayıf kalıyor. Teknik göstergelerde de toparlanma çabası zayıf. Kısa vadeli hareketler açısından 1.1525 ve 1.1700 bandını ilk destek direnç seviyeleri olarak takip etmeye devam ediyoruz. Yükseliş hareketlerinin trende dönebilmesi için 1.17 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY DXY de orta vadede etkili olan yükseliş trendi gücünü korumasına rağmen, geçtiğimiz hafta yaşanan kısa vadeli geri çekilme sonrasında gelen tepki denemelerinin zayıf kaldığını görüyoruz. DXY endesinde 94.70 seviyesi orta vadeli trendin devamı açısından önemli direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin üzerinde yaşanacak kapanış önümüzdeki günler açısından hareketin hızlanacağının işlareti olacaktır. DXY’de 93.40 seviyesini ise ilk önemli destek seviyesi olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu