Sağlık

Dudak Dolgusu Estetiği

Dudak Dolgusu Estetiği

Dudak dolgusu vücutta doğal olarak var olan hiyalüronik asit içerikli özlerin kullanıldığı medikal estetik işlemidir. Uygulanan dolgu malzemesi ile dudaklar şekillenir ve en az 6 ay süreyle şeklini korur.

Dudak dolgusu fiyatları dudağın şeklinde ve ihtiyaç duyduğu içeriğe göre belirlenir. Doğuştan ince dudak yapısına sahip kişiler daha estetik dudak yapısına sahip olmak amacıyla dudak dolgusu işlemini tercih ederler. Dudakları hacimli ve dolgun göstermek amacıyla hiyalüronik asit içerikli dolgu maddesi kullanılarak dudaklar istenilen şekle gelir.

Dudak dolgusu uzman estetisyenler tarafından profesyonel bir şekilde uygulanır. Böylece yüz hatları birbirini tamamlayarak altın oran elde edilir. Dudak dolgusu güvenilir bir işlem olduğu için bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Dolayısıyla dudak dolgusu fiyatları bayanların isteği ve ihtiyacı doğrultusunda belirlenir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Anestezik krem ve enjeksiyon yardımı ile yapılan dudak dolgusu steril kliniklerde uygulanır. Kişilerin isteği doğrultusunda hazırlanan dolgu maddesi kontrollü bir şekilde dudağa enjekte edilerek istenilen şeklin alması amaçlanır. Tüm bu işlemler ortalama 20-25 dakika içerisinde tamamlanır.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Güzellik anlayışının her geçen gün değiştiği günümüzde dudak dolgusu iki farklı şekilde uygulanır. Kalıcı dudak dolgusu olarak tercih edilen silikonlar uzun ömürlüdür. Kalıcı olmayan dudak dolgusu ise kullanılan dolgu malzemesidir. Bu nedenle dudak dolgusu fiyatları tercih edilen yönteme bağlı olarak belirlenir.

Burun Dolgusunun Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Hyaloronik asit özlü dolgu materyali enjektör yardımı ile burun şekilsel bozukluklarını gidermek amacıyla kullanılır. Yapılan bu işleme burun dolgusu ismi verilir. Burun dolgusu avantajları içerisinde işlemin cerrahi müdahale gerektirmemesi ve burun dolgusu fiyatları olarak belirlenen ücretlerin daha hesaplı olmasıdır.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu daha estetik bir burun formu elde etmek isteyen kişilere uygulanır. Uygulanmasının en önemli nedeni ise burun kemiğinin dolgu maddesiyle düzeltilmesi ve burun ucu düşüklüğünün kaldırılmasıdır. Ayrıca burun kenarında bulunan girinti şeklindeki bozukluklarda burun dolgusu ile ortadan kalkar. Burun dolgusu fiyatları burnun yapısı göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Kliniklerde ve uzman kişiler gözetiminde yapılan burun dolgusu fiyatları güzellik merkezleri tarafından belirlenir.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Daha estetik bir yüz yapısına sahip olmak amacıyla yüzde bulunan ve yüzün önemli bir kısmını kaplayan çene yapısını şekillendirmek amacıyla çene dolgusu uygulanır. Çene dolgusu daha çok sivri çene yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilir. Ayrıca çenenin yüz hatları ile uyumlu olmasını sağlamak amacıyla da çene dolgusu uygulanır. Çene dolgusu fiyatları yapılan ön incelemeler sonrasında belirlenir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Orantılı ve estetik bir görünüm elde etmek amacıyla çene dolgusu yapılır. Bu tür bir işleme ihtiyaç duyulmasının en önemli nedeni hyaloronik asit içerikli dolgu materyalinin kullanılması ve çene dolgusu fiyatları olarak da ekonomik olmasıdır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu kişinin beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda belirlenen dolgu malzemesinin hazırlanması ile başlar. Hazırlanan dolgu malzemesi ince uçlu enjektör yardımı ile çenede bulunan deformasyonlara enjekte edilir. İşlem istenilen görünüm elde edilinceye kadar sürer.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Uygulanan çene dolgusu sırasında ince uçlu enjektörlerin ortaya çıkaracağı hafif ağrıları gidermek amacıyla anestezik kremler kullanılır. Bu nedenle çene dolgusu sırasında herhangi bir ağrı bulunmaz ve işlem 15 dakika içerisinde tamamlanır.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Çene dolgusu yıl içerisinde bir iki defa tekrarlanabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştiren uzmanın profesyonelliği ve ortaya çıkan başarılı sonuç sonrası belirlenir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu