Sağlık

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu yaptırmanın avantajlarından biri de, dudak hacminin üzerinde kontrol sağlayabilmektir. Dudak dolgusu fiyat konusunda da bütçeyi zorlamaz ve makul tutarlarda yaptırabilirsiniz. Ayrıca, kademeli bir şekilde randevu alarak kademe kademe dudak hacmini artırmak mümkündür.

Ayrıca, daha az morarma görülür ve oldukça uzun ömürlüdür. Hyalüronik asit dolgusu vücutta bulunan maddelere benzer yapıda olduğu için alerjik reaksiyona yol açmaz.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu geçici ve kalıcı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Dudaklara verilecek şekle göre yöntem seçilir. Kalıcı olmasını talep edenlere silikon uygulaması yapılır. Geçici dudak dolgusu durumunda ise farklı dolgu maddeleri kullanılır.

Hyalüronik asit en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Bunun dışında, farklı dolgu malzemeleri ile de dudak dolgusu yapılabilir. Dudak dolgusu fiyat konusunu doktor ile görüştükten sonra seçilen yönteme göre bir bilgi almak mümkün.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusunun yapılacağı klinik, doktorun uzmanlığı ve tecrübesi ile kullanılan ekipman ve dolgu malzemesine göre fiyatlar değişir. Özel sağlık kliniklerinde uygulanan dudak dolgusu fiyat ile ilgili olarak doktora muayene olmalı ve uygulanacak yönteme göre bilgi alınmalıdır.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu operasyonuna başlanmadan evvel hastanın yüz analizinin yapılması gerekir.  Hazır dolgu maddelerinin kullanıldığı bu yöntemde enjeksiyon kullanılarak uygulanır. Böylece, yüzün çökükleri ortadan kaybolarak kaybolan elastikiyet geri gelir. Yanak dolgusu fiyat bilgisi ve işlemle ilgili olarak doktor hastaya gereken bilgileri iletir. Bu sayede, hasta kısa sürede taze ve genç yüz hatlarına kavuşmuş olur.

Enjeksiyon yöntemi ile yapılan ve yüz cildinde oluşan sarkmaların giderilmesi, boşlukların doldurularak yüze hacim kazandıran estetik bir uygulamaya yanak dolgusu deniyor. Oldukça kısa süre içinde genç ve doğal bir görünüm kazandıran bu yöntem yüzünde sarkma ve kırışıklıktan şikâyet edenler için birebirdir. Yanak dolgusu fiyat konusunda uygulanacak işleme göre bir belirleme yapılıyor.

Dolgu maddesi olarak çoğunlukla hyalüronik asit kullanılsa da, silikon gibi malzemelerin kullanıldığı da olur. Yanak dolgusunun en önemli avantajları arasında genç ve parlak bir görünüme sahip olmak gelir.  Cilt eski elastikiyetine yeniden kavuşur.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Fiyatlarla ve dolgu maddeleriyle ilgili olarak doktorla görüşülmeli ve net bir bilgi sahibi olunmalıdır. Yanak dolgusu fiyat belirlemesi yapılırken hastanın tıbbi olarak durumu ve dolgu maddesi göz önünde bulundurulur. Ayrıca, bu dolgu maddesinin marka ve çeşidi de fiyatlara etki eder.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olmadan uygulanan çene dolgusu (jawline) çenenin uç kısmından başlayarak kulaklara doğru hyalüronik asit dolgu maddesi uygulanarak yapılır. Oldukça sağlıklı bir estetik yöntem olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Çene dolgusu fiyat bilgisini doktor ve hastane ile konuşarak alabilir ve buna göre bir seçim yapabilirsiniz. Çene hatlarını ortaya çıkaran bu yöntem ile çene hatları belirginleşir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu işlemlerinde hyalüronik asit kullanıldığı için risksiz bir yöntem olarak bilinir. Doktorun gerekli muayene ve incelemelerinin ardından öncelikle çenenin çevresine anestezi içerikli bir krem uygulamakla başlanır. Ardından, hastanın ihtiyacı doğrultusunda hyalüronik asit dolgusu yüzdeki gerekli yerlere uygulanır. Doktorunuzdan çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uygulamanın hemen ardından bu bölgelerde şişlik veya sertlik yaşanması oldukça normaldir. Ancak, iki hafta sonunda normale dönerek yumuşama başlar. Çene dolgusu fiyat skalası aşağı yukarı aynıdır fakat bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu