Sağlık

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Cerrahi bir işlem olmadığı için yara ve bandajla uğraşmazsınız ve geçici bir işlem olduğu için istemediğinizde kolayca eritilebilir. Hemen işlem sonrası dudaklardaki hacim artışını görmeniz mümkün hale gelir. Sadece dudakları büyütmez bunun yanında, dudaklarda asimetriyi de artırır.

Dolgu malzemesi hyalüronik asit olduğu için dudaklar daha sağlıklı ve parlak aynı zamanda nemli görünür. Dudak dolgusu fiyat konusunda da çok yüksek bütçe gerektirmez.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu geçici ve kalıcı olmak üzere iki ayrı yöntemle uygulanır. Dudaklara verilmek istenen farklı şekillere göre farklı yöntemler uygulanır. Kalıcı yöntemde çoğunlukla silikon kullanılır. Geçici yöntemde ise farklı dolgu maddeleri tercih ediliyor.

En çok tercih edilen hyalüronik asit dolgu maddesidir. Afrodit, Venüs, Hera ve Eros tipi dolgu türleri ile dudaklara hacim veriliyor. Dudak dolgusu fiyat bilgisi için doktor ile görüşerek bilgi almak daha sağlıklı olur.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyat bilgisi için doktor ile görüşmek gerekse de, çoğunlukla dolgu miktarına ve türüne fiyatlar göre şekillenir. Hassasiyet gerektiren bir iş olduğu için doktorunun alanında uzman olması şarttır. Bu da, fiyata yansıyan durumların başında gelir.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu, yüzde elmacık kemiği olarak adlandırılan bölgeye hyalüronik asit bazlı dolgu uygulanmasına denmektedir. En önemli avantajlarından biri, yüzdeki çökme ve sarkmaların ortadan kalkarak daha dolgun ve gergin bir yüze kavuşmaktır. Yanak dolgusu fiyat olarak da son derece avantaj sağlar. Yüzünüzde arzuladığınız ters üçgen görüntüsü elde etmiş olursunuz. Cilde nem ve parlaklık kazandırır. Yüzdeki asimetriler düzeltilmiş olur.

Yanak dolgusu kısa sürede iyileşebileceğiniz bir teknik olsa da, bazı konularda dikkatli olunması gerekmektedir. Yanak dolgu enjeksiyonu yaptırmadan önceki ve sonraki birer haftalarda aspirin ve benzeri kan sulandırıcılar kesinlikle kullanılmamalıdır. Enjeksiyonun ardından ilk 2 saat içinde yeşil çay içmemekte fayda vardır. Yanak dolgusu fiyat olarak da bütçeleri zorlamaz.

Ayrıca, yanak dolgu enjeksiyonu yaptıran kişilerin duş almaması ve cildini yıkamaması gerekir. İlk 3 saat boyunca da dolgu bölgesine dokunulmamalıdır.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyat konusu en fazla merak edilen sorular arasındadır. Ne kadar dolgu miktarı uygulanacağı fiyatı belirleyen bir unsurdur. Yanak dolgusu yanında başka bir işlem de gerekirse fiyat daha da artabilir. Yanak dolgu enjeksiyonu yaptırmak istediğinizde bunu yaptırmak istediğiniz klinik ile görüşerek daha sağlıklı bir bilgi almanız mümkün.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene estetiğinde en çok uygulanan yöntemlerden biri çene estetiğidir. Daha estetik ve genç bir görünüme kavuşmak için tercih edilen çene estetiği yaklaşık olarak 20 dakika gibi seanslarla yapılır. Çene dolgusu fiyat aralığı da son derece uygundur. Her bütçeye hitap eden bir fiyat skalasına sahiptir.

Yüz güzelliğinde önemli bir yere sahip olan çene, bazen yüzde asimetrik görüntüye yol açabilir. Bu yüzden, bazı özel içerikler çene bölgesine enjekte edilir.  Bu dolgu malzemesi genellikle hyalüronik asit içerir. Bazen de hastanın kendi vücudundan yağ enjekte edilerek uygulanır. Çene dolgusu fiyat belirlenmesi de bu uygulanan yöntemlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İçeriğinde hyalüronik asit gibi bazı dolgu maddesi bulunan enjektörler yardımıyla çenede bazı bölgelere uygulanan çene dolgusu sayesinde tüm asimetriler yüze uygun hale getirilir. Bazen kişinin kendinden alınan yağ enjekte edilir. Sığır kolajeni de kullanılarak uygulanan bu yöntem öncesi alerji testlerini yaptırmış olmak gerek. Çene dolgusu fiyat anlamında son derece az maliyetlidir. Lokal anestezi ile uygulanır. Dolgu iğnesi ile deri altına enjekte edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu