Sağlık

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği işlemleri, burun bölgesinde şekil bozuklukları yaşayanlar ve sağlık açısından da burundan rahatsızlık yaşayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği cerrahi müdahalelerin başında gelir. Yüz bölgesinde şüphesiz ki en çok dikkat çeken kısımlardan bir tanesi de burun bölgesidir. Kişilerde burunlar doğuştan şekil bozuklukları olabileceği gibi sonradan herhangi bir nedene bağlı olarak estetiksel görünümünü kaybedebilir.

Durumun böyle olması teknolojinin gelişimi ile birlikte yapılmaya başlanılan burun estetiği işlemlerine duyulan ihtiyacı artırır. Burun estetiği işlemleri uzman hekim ve sağlık kuruluşları tarafından yapılır. Burun estetiği tedavi metotları işlemi yapacak hekim tercihi ve hastanın durumuna göre değişiklik gösterir.

Plastik cerrahi operasyonlar içerisinde yer alan burun estetiği burun şeklinin içerisinde bulunan kemik ve kıkırdak yapısında değişiklikler yapılması ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Cerrahi operasyonlar arasında en sık tercih edilen bu işlem, doğuştan veya travmalara bağlı olarak sonradan oluşan burun şekil bozuklarını tedavi eder.

Ayrıca burun yapısı nedeni ile solunum güçlüğü çeken kişiler için de uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlerin öncelikle burun dokusunun bu ameliyata uyum sağlaması gereklidir. Burun estetiği ameliyatı sırasında hastanın durumuna bağlı olarak hekim tarafından birçok farklı işlem aynı anda uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatı kadar burun estetiği fiyatları da hastalar tarafından sıklıkla araştırılır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?


Burun estetiği ameliyatı öncesinde hekim mutlaka hasta ile görüşme sağlar ve bu işlem için hastanın uygun olup olmadığını değerlendirir. Genel anestezi kullanılarak yapılan burun estetiği, hekimin tercihine bağlı olarak bazen lokal anestezi altında da yapılabilir.

Burun estetiği ameliyatı ortalama olarak 2 saat gibi bir süreci kapsar. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrası yapılan hazırlıklar da göz önünde bulundurulduğunda ortalama bir günü kapsadığını söylemek mümkündür. Burun estetiği ameliyatında hekimler tarafından burundan açılan kesik yöntemleri ile burun içerisine girilir ve kişinin isteği göz önünde bulundurularak burun şekil bozukluğu giderilir.

Kimlere Uygulanır?

 

Burun estetiği ameliyatı, burunda şekil bozukluğu yaşayan veya herhangi bir kaza nedeni ile burun kırılması ile karşı karşıya kalan tüm kadın ya da erkeklerde yapılabilir. Burun estetiği operasyonu öncesi yapılan tahlillerde de kişinin sağlık durumu uygun olduğunda, burun estetiği yapılmasında herhangi bir mahsur yoktur.

Burun estetiği öncesinde mutlaka sağlık kuruluşları arasında araştırma yapılmalı ve deneyim sahibi olan kurum tercih edilmelidir. Ayrıca kurumlar arasında da burun estetiği fiyatları farklılık gösterdiğinden, kurumlar arası karşılaştırma yapmakta fayda vardır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?


Kişilerin burun bölgelerinde fonksiyonel veya kozmetik bozukluklar yaşaması nedeni ile burun estetiğine ihtiyaç duyulabilir. Burun estetiği ameliyatları genellikle doğuştan yaşanan burun şekil bozukluklarında tercih edilmiş olsa da sonradan yaşanan şekil bozuklarının getirdiği nefes alıp vermedeki güçlük, burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulduğunu gösterir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı tam donanımlı ameliyathanelerde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Kişiler için oldukça ciddi bir operasyon olan burun estetiği öncesinde mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde kullanılan ilaçlar bırakılmalı, sigara veya alkolden de mutlaka uzak durulmalıdır. Ayrıca belirgin bir hastalık varsa mutlaka bilgisi hekime verilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle ağrı durumları ve acı hissiyatı ile karşı karşıya kalınabilir. Böyle durumlarda anestezinin etkisi geçmeden hastaya ağrı kesici verilmesi tavsiye edilmez. Ameliyat sonrasında hastanın ortalama 4-6 saat ayağa kalkmaması gerekir. Hastada mide bulantısı, genizden kan sızıntısı gelmesi normaldir. Ayrıca burun bölgesinde oluşan şişliklere müdahale edilmemelidir. Oluşan şişlikler kendi kendine zamanla kaybolur.

Burun Estetiği Fiyatları


Burun estetiği fiyatları birçok farklı nedene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu anlamda burun estetiği fiyatları belirlenirken hastanın durumu ve talebi, hekimin uyguladığı tedavi metotları dikkate alınır.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu